Gece Hayatı

Ülkemizde özellikle gençlerin çoğunlukla dışarı çıkıp eğlenmek için geceyi beklemektedirler. Gün içerisinde iş yoğunluğu ve başka ihtiyaçları olan insanlar için gün içinde yaşadıkları stresi atmanın en güzel yolu gece saatlerinde dışarı çıkıp eğlenmektir.
Gece hayatının gündüzden çok farkı vardır ve kendine has özellikleri vardır. Eğlenmek için geceyi tercih eden insanlar bu özellikleri ve gece hayatına has kuralları genellikle yaşayarak öğrenmektedir. Biz bu yazımızda sizlere bu kurallardan bahsedeceğiz. Öncelikle söylemek gerekirse gece diskolarda geçireceğiniz vakitlerde bilincinizi kaybedene kadar içki içmemeye özen gösteriniz. Özellikle büyük şehirlerde aşırı içki sonucu çıkan kavgalar ertesi günler için sizlere sıkıntı yaratacaktır. Bu yüzden eğlencenin dozunu kaçırmadan sorumlu şekilde içki içmek gerekir.
Gece hayatının vazgeçilmezleri tabi ki bulunduğunuz şehirdeki barları tek tek gezmektir. Genellikle her barın ortamı kendine göre değişiklik gösterdiğinden ötürü size o an için hangisi daha uygun geliyorsa orada duraklayıp eğlenmek işinize gelecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta bazı gece kulüpleri mekanlarına girerken giriş ücreti almaktadırlar veya yanınızda bir bayan olmadan içeriye girmenize izin vermemektedirler. Bu konuda gece kulübünün kapısında olay çıkarmanız yerine ücret almayan veya yanınızda bayan olmadan giriş yapabileceğiniz bir kulüp aramak daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Share Button