Cinsel Performans & Geliştirme Yolları

Bir erkek için, onun cinsel performansının etkinliği partnerinin tatmin olma durumundan ölçülebilir. İyi bir cinsel performans hem erkek hem de kadın için önemlidir. Fakat partnerinin cinsel birleşmeden memnun olduğunu bilen ve gurur duyan ise erkektir.

Fitness ve Sağlıklı Cinsel Yaşam

Eğer sağlıklı cinsel yaşam için sadece penis sağlığının önemli olduğunu düşünüyorsanız, olayı yanlış anlamışsınız. Her şey birbiriyle ilgilidir. Penis sağlığının önemi yadsınamaz, fakat bu vücudun genel fitness seviyesinin bir sonucudur. Ayrıca, iyi seviyede bir dayanma gücü de tatmin edici bir cinsel performans için gereklidir. Bu yaşam gücü vücudu fit ve sağlıklı tutmanın bir sonucudur. Fit bir vücut demek optimum kapasitede fonksiyon gösteren bir vücut demektir. Fit bir vücüt aynı zamanda psikolojik olarak sağlıklı bir vücut da demektir.

Fit olmak vücudunuz ve cinsellikle ilgili daha rahat olmanızı sağlar. Fitness seviyesi bir kişiden diğerine değişebilir ve önerilebilecek belirli bir fitness seviyesi yoktur. Yüksek bir fitness seviyesini sürdürmek cinsellikten daha fazla haz almanıza da sebebiyet verecektir. Fitness sizin obezite gibi bazı cinsel fonksiyon eksikliğine sebebiyet veren durumlardan korur.

Cinsel Performansı Arttırmak ve Kendine Güven: Çeşitli Teknikler

Cinsel performansı ve kendine güveni arttırmak için birkaç teknik vardır. Bu tekniklerin bazıları cinsel performansı arttırmak için uzun zaman önce kullanıldılar. Bu teknikler zihni negatif düşüncelerden arındırmak ve stresi atmak üzerine odaklanır.

Meditasyon

Meditasyon kendine güveni, konsantrasyon seviyesini ve cinsel performansı arttırmaya yardımcı olur. Zihni temizler ve vücuttaki negatiflikten kurtulmaya çalışmaya yardımcı olur. Meditasyonun etkili olabilmesi için düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Görselleştirme

Bu teknik bir durumu hayal etmek ve onu adım adım geçmekten ibarettir. Çok stresli bir durumu en ince ayrıntılarına kadar hayal edebilirsiniz. Bu tekniğin yaptığı, eğer zihninizde o stresli durumu tekrar yaşayacak olursanız, bunun etkilerini yavaş yavaş azaltmak olacaktır. Ayrıca zihninizdeki olaya nasıl tepki vereceğinizin pratiğini yaptığınız için, o olay gerçekten yaşandığında ne yapacağınızı biliyor olursunuz.

Share Button