Yürüyüş ve İlişki

Yürüyüş ilişkiye birçok yönden yardımcı olabilir. Farklı aktivitelere sahip olmakla beraber her ikinizin de eğleneceği şeyler bulmak için güzeldir. Yürüyüş bunlardan biri olabilir. Yapması kolay, bir şey ödemeniz gerekmez ve harika bir egzersizdir. Doğayı birlikte paylaşabilirsiniz. Bir uzmana veya deneyime ihtiyacınız yoktur. Herkesin yapabileceği basit bir şeydir. Genellikle hemen yanı başınızda bir yol vardır, hiç yoktan fazla uzak değildir. Bana yakın en az üç yol var.
Peki ya, muhteşem manzaralara ne dersiniz. Güzel manzaralı bir güzergah seçmek paylaşacağınız harika bir deneyim olabilir. Sonsuza kadar hatırlayacağınız bir şey. Çok romantik olduğunuzu ispat eder. Şelalelerden, yaban çiçeklerine, dağlara, nehirlere, göllere kadar her şeyin değerini bir kez daha kavrarken, eşinize tekrardan aşık olabilirsiniz.
Birlikte dışarıda egzersiz yapmak ilişkiyi uzun ve canlı tutabilen çiftler için en iyi şeylerden biridir. Egzersiz vücutta biriken stresi büyük oranda azaltır. Ayrıca küçük bir sağlık yarışması, egzersiz çalışmalarını geliştirebilir çünkü eğer eşiniz daha ileriye gidiyorsa, bu sizi de daha ileri gitmek istemeye itecektir. Sağlığınızı geliştirmek, daha iyi görünmenize, daha alımlı olmanıza, birbirinizi daha çekici bulmanıza ve birlikte daha uzun bir hayat yaşamanıza yardımcı olur.
Birbirinizi daha iyi anlayacaksınız çünkü konuşarak yürüyebilirsiniz. İşten sonra eşimle ben yürürdük. Yürürken, eşime günümü, endişelerimi vs. anlatırdım ve o da bana kendi gününü anlatırdı. Yürürken programımızı daha kolay ayarlıyorduk. Ne zaman anlaşmazlığa düşsek ve biraz sinirlensek, dışarıda yürümek sakinleşmemize yardımcı olurdu. Sohbetimizi olumlu yönde bitirdiğimiz her zaman içimizdeki enerji büyüyordu. Bu gerilimi çözmenin harika bir yoludur. İlişkiyi gerçekten iyileştirebilir.
Tatilde yürüyüş yapabileceğiniz yollar arayın, böylece uzaktayken hem formda kalabilirsiniz hem de hayatınızı harika manzaralı anılarla doldurabilirsiniz. Tatilinizi yürüyüş güzergahı etrafında planlayın ki tatilde yiyip içerek vücudunuzu şımartırken kilo verebilesiniz. Güneşin ağarmasıyla uyandığınız ya da gece yıldızların altında uyuduğunuz yürüyüş seviyenizi yavaş yavaş gecelere kadar çıkartabilirsiniz.

Share Button