40 Yaş Üzeri Erkekler İçin Nasıl Testesteron Artırılır

İnsan vücudunun ürettiği en önemli hormonlardan birisi testesterondur. Bu hormon hem erkek, hem de kadınlarda üretiliyor olmasına rağmen, erkeklerin prostat gelişimi gibi üreme dokusu ve organlarının gelişmesinde temel rol oynar, bunun yanında testislerle birlikte vücuttaki kıl, libido gibi cinsel karakteristiğe sahip kısımlarda da etkilidir. Yaşa ve yaşam tarzına bağlı olarak testesteron eksikliği birçok sorun ile karşılaşmamıza sebep olur. Bu eksiklik ile birlikte cinsellik hormonu da düşüş yaşar, ki bu da libido kaybına sebep olur, ayrıca daha birçok soruna yol açar. Aşağıda, sağlıklı testesteron seviyesinin başlıca faydaları verilmiştir.
Libidoyu artırır
Sağlıklı testesteron seviyesinin en önemli ve dikkat edilen özelliği libidoyu artırmasıdır. Bunun anlamı insanların yatakta çok daha yüksek performans göstermesidir, belki bir genç kadar.
Kalp sıkıntısı riskini düşürür
Kolesterolün testesterona engel olduğu gibi, yüksek seviye testesteron da vücutta düşük seviye kolesterol demektir. Çok iyi biliniyor ki kolesterolü düşüren tıbbi ilaçlar aynı zamanda sağlıklı bir kalp ve düşük riskli kalp sıkıntıları demektir. Bu hormon aynı zamanda kalp kaslarını güçlendirir ve kalbi bir bütün olarak daha sağlıklı hale getirir.
Beyine pozitif etki eder
Sağlıklı testesteron seviyesinin, insanların zevk aldığı üçüncü faydası ise zihni rahatlatmasıdır, çünkü bu hormon beyne güçlü bir şekilde etki eder. Beyin düzgün çalıştığında, bir şeyleri hatırlama ve konsantrasyon çok daha kolay hale gelir. Aynı zamanda depresyon sıkıntılarını gidermede de yardımcı olur.
Beyin rahatlama durumuna geçtiğinde, kişi de geceleri çok daha rahatlatıcı ve güzel uyur. Düşük testesterona sahip plan insanlar genellikle uzun saatler uyuyamama ya da uyku esnasında uyanma gibi uyku sorunları yaşarlar.
Kişiyi daha enerjik hale getirir
Yüksek seviye testesteron, vücuttaki RBC ya da kırmızı kan hücrelerinin üretimini tetikler. RBC kandaki oksijen taşıyıcıdır. Bu sebeple kandaki RBC sayısı yükseldiğinde, taşınan oksijen miktarı da artmaktadır, ki bu da kişiyi olduğundan çok daha enerjik bir hale getirir.
Daha iyi bir görünüş sağlar
Pek çok insan, yüksek testesteronun yağ azaltıcı etkisini bilmez. Bu da daha biçimli bir görünüş sağlayabilir, dolayısıyla daha çekici bir görünüşe sahip olunacaktır. İşte bu, neden yüksek hormon seviyesine sahip olan erkeklerin kadınlar tarafından daha çekici geldiğini açıklamaktadır. Daha önce de bahsedildiği gibi, hormon, erkeğin cinsel karakterini geliştirir, ki bu da her kadının istediği kaslı bir vücut demektir.

Share Button