Gençler için buluşma önerileri

Günümüz gençleri onları destekleyen aile ve arkadaşları olmasına rağmen yetişkinler gibi buluşmada çokça zorluk çekerler. İşte gençlere başarılı ve güvenli ilişkileri beraberinde getirecek bazı faydalı buluşma önerileri.

Gençler için buluşma önerileri #1: Buluşmanın ne zaman biteceğini bilin

Hey buluşmaya yeni başladık ve sen bana buluşmanın ne zaman biteceğini mi soruyorsun??? Buluşmanın ne zaman biteceğini bilmek gençler için oldukça önemlidir. Eğer kızsanız bu daha da önemlidir ve buluştuğunuz kişiye karşı rahat olamazsınız, buluşma nazik bir biçimde bitmeli, sonunda eve gidiyor olunmalı. İlk buluşmanızda yanınıza yeteri kadar nakit aldığınızdan emin olun, eğer kendinize ait bir arabanız yoksa, eve gitmek için taksi tutmanız gerekebilir, biriyle ilk buluşmanızdaysanız, nasıl geçtiğini bilemezsiniz.

Gençler için buluşma önerileri #2: Kiminle buluştuğunuzu bilin
Günümüz gençlerinin bazıları buluşma sonunda karşılarındakini tanırken bazıları da yeteri kadar tanıyamaz. Halka açık bir yerde buluşmanız olacakları kestirebilmenizi sağlar ve ne zaman iletişime geçmeniz gerektiğini, nerede olduğunuzu bilmelisiniz. Eğer karşınızdaki buluşma sırasında sizi rahatsız hissettirirse, ayrılmak için bir bahane bulun ve kibarca ayrılın. Buluşmadan önce ya da biriyle buluşmadayken, öncelikle ne zaman ayrılmanız ve kaçta evde olmanız gerektiğini söyleyin. Bu karşınızdakinin buluşmadan zevk almadığınızı düşünmesini önler ve size can sıkıcı bir durum olarak dönmez.

Gençler için buluşma önerileri #3: Cep telefonu, Cep telefonu, Cep telefonu…
Buluşma oldukça eğlenceli geçmelidir, bu güvenli bir buluşma için gereken şartlardan biridir. Günümüz gençleri buluşmalarını çok garip yerlerde gerçekleştirirler, bu yüzden gençlerin yanlarında her zaman şarjı dolu telefonlar taşımaları en önemli buluşma önerisidir, çünkü günümüzde bu garip yerler herkes için yeteri kadar güvenli değildir ve gerektiğinde tek tuşa basarak yardım isteyebilmelisiniz. Ayrıca önceden ayarlanmış tek tuşla acil arama tuşu, aile üyelerine ya da polis merkezlerine yönlendirilmiş olmalı.

Gençler için buluşma önerileri #4: Tüm buluşmalarınız hayatınızın aşkı olmayacak
Her şeyden önemlisi, bir ilişkiye dalmadan önce buluştuğunuz kişiyi tanımaya çalışın ve bu süreçte birçok duygusal çöküntüden kaçınmalısınız. Gençler içgüdüsel davranır özellikle de yetersiz bir aile ortamından geliyorlarsa. Anne-babaların çocuklarının buluştuğu kişiye ilgi göstermeleri çok önemlidir. Bu zor bir şey değildir sadece desteğinizin ve ilginizin bir göstergesidir. Hepimiz sevgi dolu ve destekleyici bir aile ortamını hak ediyoruz. Bunun gibi bir aileye sahip olacak kadar şanslıysanız, değerini bilin ve gerektiğinde ailenize danışın.

Share Button