İkinci Buluşma için İpuçları

Flört, hayatınızın sosyal yönünü oluşturmada önemli bir rol oynamaktadır. İnsanlar, uzun vadeli bir ilişki kurabilecekleri biriyle görüşmek için flört etmekteler. Bazıları tanışacakları birini bulmak için oldukça zorlanırken, bazıları da tereyağından kıl çeker gibi flört edebilmekteler. Peki, bazıları flört konusunda tüm şanslarını mahvetmeyi başarırken diğerleri nasıl bu kadar başarılı olabiliyor?
Tercihler veya randevu söz konusu olduğunda kurallar ve düzenlemeler yoktur. Bir buluşmayı başarılı hale getirmek için sadece takip etmeniz gereken adımlar vardır. Bu adımları takip ederek buluşmanız sırasında hayatınızın en güzel anlarını yaşayabileceksiniz.
Bakışlar öldürebilir. Bu flört konusunda size verebileceğimiz ilk tavsiyedir. Kadınlarda ilk izlenim, karşısındaki erkeğin bakışlarına göre oluşur. Bu, bir kadından randevu kapmanız için bir süperstarının görünümüne sahip olmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak en azından randevunuz için güzel görünmeye çalışmalısınız.
Randevunuza hazırlanmak için kendinize yeterli zaman ayırın. Doğru mekan için doğru kıyafetleri seçin. Doğru parfümü kullanın. İstatistikler kadınların güzel kokan erkeklere daha çok ilgi gösterdiğini belirtmektedir, ancak bu parfümünüzle banyo yapmanız gerektiği anlamına gelmemelidir.
Kadınlar zevkli ve temiz giyimli erkekleri çekici bulurlar. Bazı kadınlar bundan hoşlanmasalar da, çoğu kadın iyi bakımlı erkeklerle buluşmayı tercih ediyor. Tabi bu, ilk randevunuzda bir takım elbise giymeniz gerektiği anlamına gelmemektedir. Gündelik kıyafetlerinizi tercih edin ya da en azından içinde rahat olduğunuz bir kıyafet seçimi yapın.
Buluşma sırasında kendinizi nasıl taşıyacağınızdan emin olun. Masa tavırları söz konusu olduğunda hiç kimse mükemmel görgü kuralına sahip değildir, ancak en azından ikiniz yemek yerken masada edepli davranmaya çalışın. Buluştuğunuz kadına saygılı olun ve öğrendiğiniz bazı görgü kurallarını uygulayın.
Buluşma aynı zamanda diğerini tanımak demektir ve aynı anda konuşulmamalı, biri konuşurken diğeri onu dinlemelidir. Fakat, bu, tüm konuşmaları kendiniz yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Durun ve diğer tarafı dinlemeye çalışın. Flörtünüz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ona karşı anlayışlı olun.
Eğer kendinizi daha çok bir dinleyici olarak görüyorsanız, konuşma hakkı elde etmek için konuşulan konunun sizin bakış açınızdan nasıl göründüğünü ortaya çıkarmaya çalışın. Kadınlar, nasıl konuşacağını bildiği halde bu konular hakkında kendini övmeyen adamları çok daha çekici buluyorlar. Buluşmanızı akılda kalan bir akşama dönüştürmek için bir konuşmayı nasul sürdürebileceğinizi öğrenin.

Share Button