Unutulmayacak bir randevu için en iyi ipuçları

Sorunsuz geçmiş sayılacak bir randevu ancak tek bir anlama gelebilir: bu özel kişiyle ikinci, üçüncü hatta dördüncü kere beraber olma şansı. Peki ilk randevuyu sorunsuz nasıl geçirebilirsiniz? En iyi Randevu İpuçları’nı uyguların ve flörtünüz kaçmayı hiç aklına getirmeden sizinle daha fazla zaman geçirmek istesin.

En iyi 1. İpucu: Randevunuza zamanında gidin. Flörtünüz gergin olabilir ve sizden önce geldiği için sizi beklemek zorunda kalması her şeyi daha kötü hale getirebilir. Eğer siz değil de flörtünüz randevuya geç kalmışsa nazik olun ve geç kalma sebeplerini dinleyin, bir açıklaması olabilir.

En iyi 2. İpucu: İlk buluşmada heyecanlı olabilirsiniz. Uzun ve derin bir nefes alın, başınızı yukarı kaldırın ve kendinize gergin olmadığınızı sadece heyecanlandığınızı söyleyin.

En iyi 3. İpucu: Biraz özgüven karşı tarafı tahrik edici olabilir. Eğer flörtünüz size iltifat ederse görmezden gelmeyin; teşekkür edin ama yine de kendinizden ödün vermeyin.

En iyi 4. İpucu: Hepimiz kimsenin sesinin çıkmadığı tuhaf anlardan endişe ederiz. Eğer konuşmanın başlıkları hakkında endişeliyseniz, ne olur ne olmaz diye birkaç farklı konu hakkında önceden düşünün. Ya da buluşma öncesi bir gazete okuyarak veya bir haber programı izleyerek dünyada olup bitenler hakkında bir konu açabilirsiniz.

En iyi 5. İpucu: Nazik olun, ona soru sorun ve flörtünüzü dinleyin. Gerçekten ilgiyle dinlediğinizi göstermek istekli olduğunuz anlamına gelecektir.

En iyi 6. İpucu: Flörtünüzün iç dünyasına odaklanın (dış görünüşüne biraz ara verin). Eğer sadece dış görünüşe odaklanırsanız hayatta karşınıza çıkmış en muhteşem insana hiçbir şans vermeden onu kaybetmiş olabililirsiniz.

En iyi 7. İpucu: Flörtünüzü sıradan bir bara ya da restorana götürmek yerine biraz daha ilginç bir şey yapın. Hayatınızda hiç canlı olarak izlemediğiniz ikinizin de keyif alacağı tenis ya da golf turnuvası, voleybol, kriket maçı, sumo-güreşi gibi bir spor müsabakasına gitmeyi deneyebilirsiniz. Buralarda farklı şeyler yapabilir ve konuşacak farklı konular bulabilirsiniz.

En iyi 8. İpucu: Gece bitmeden sarhoş olmayın. Tükettiğiniz alkol miktarına dikkat edin. Bazen gergin olmak insana farkettirmeden çok daha fazla alkol tükettirir.

En iyi 9. İpucu: Gülün ve pozitif olun. Etrafınıza pozitiflik yaymak flörtünüzün size olan ilgisini kaybetmemesini sağlar, zaten kim ızdırap dolu birini ister ki? Bir iki doğru zamanlanmış gülümseme, mutlu bir tavır, biraz (erotik olmayan) şaka ve böylece karşınızdakinin kalbini asık suratlı bir süper-modelden daha hızlı kazanma şansını yakalayacaksınız. O an ne yapmaktaysanız onu yaptığınız için mutlu görünün.

Share Button