Evliliğimi nasıl kurtarırım, 4 basit tavsiye

Birçok kişi evliliklerini nasıl kurtaracağını merak ediyor. Günümüzde bir çok evlilik sıkıntı içinde. Eğer sizde evliliğinizi yürütme konusunda güçlük çekiyorsanız, unutmayın ki yalnız değilsiniz. Şanslısınız, eğer bu makaleyi okuyorsanız siz de evliliğinizi kurtarmak için bir şeyler yapmak istiyorsunuz demektir. Belki de evliliğinizi kurtarmak istiyorsunuz, ancak bunu nasıl başaracağınıza dair hiçbir fikriniz yok. Neyse ki bu yazıda evliliğinizi nasıl kurtarabileceğinize dair birkaç muhteşem tavsiye var.

Evliliğimi Nasıl Kurtarırım Tavsiye 1: Birbirinizle İletişim Kurun
Yapmanız gereken ilk şey, birbirinizle iletişim kurmaya başlamanızdır. Evliliğinizdeki sorunlardan bahsetmekten kaçınırsanız, bunları asla çözemezsiniz. Eşinizle konuşmaya başlayın. Aranızdaki sorunlar hakkında konuşun. Açık ve dobra olun. Konuşurken birbirinizden hiçbir şey saklamamalısınız. Birbirinizle konuşurken nazik olmanız gerekiyor ancak bu bazı şeyleri saklamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Evliliğinizi kurtarmak için atmanız gereken ilk adım iletişim kurmaktır.

Evliliğimi Nasıl Kurtarırım Tavsiye 2: Aşırı Duygusal Olmaktan Kaçının
Tabii ki de aşırı duygusal olmaktan kaçınmanız çok önemlidir. Duygularınızın sizi alıp götürmesini istemezsiniz, çünkü bu sıklıkla kararlarınızı gölgeleyebilir. Önem verdiğinizi göstermek istiyor olabilirsiniz, fakat karşınızdaki kişiye bağımlı biriymiş imajı da yaratmak istemezsiniz. Hislerinizi kontrol altında tutun. Duygular iyidir, ama duygularınızı gösterme konusunda aşırıya kaçarsanız, evliliğinizi kurtarmak için yapmanız gereken şeyleri asla başaramazsınız.

Evliliğimi Nasıl Kurtarırım Tavsiye 3: Danışmanlık Almayı Düşünün
Evliliğinizi nasıl kurtaracağınızı öğrenmek istiyorsanız, danışmanlık hizmeti almak kesinlikle üzerinde düşünmeniz gereken bir seçenektir. Evlilik danışmanlığı geçmişte birçok çift için yardımcı olmuştur ve size de yardımcı olabilir. Muhtemelen evliliklerini kurtarmak için danışmanlık hizmetlerine başvuran çiftlerin sayısını öğrendiğinizde buna şaşıracaksınızdır. Sonuçta, her evlilik zorlu zamanlardan geçiyor. Bir danışmana gitmek utanılacak bir durum değil. Aksine, evliliğiniz için yapacağınız en iyi şey olabilir.

Evliliğimi Nasıl Kurtarırım Tavsiye 4: Olumlu Değişiklikler Yapın
Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız kendinizde olumlu değişiklikler yapmaya başlayın. Evliliğinizi kurtarmaya kendinizi geliştirerek yardımcı olabilirsiniz. Belki de tavırlarınız üzerinde çalışmanız gerekiyor, ya da eşinizin beğenisini yeniden kazanmak için kendinize özen göstermeye başlamalısınız. Kendinizde olumlu değişiklikler yaptığınızda, evliliğinizi kurtarmak için de bir şeyleri iyi yönde değiştirmiş olursunuz. Kendinizde yaptığınız bu değişiklikler, eşinize bu evliliği kurtarmak için beraberliğinizi ne kadar ciddiye aldığınızı gösterir.

Share Button