Evliliğinizi Sona Ermekten Kurtarıp Mutluluğu Yeniden İnşa Etmek için 6 Şaşırtıcı İpucu

Aşk, mutlu ve romantik olduğu kadar, evliliğin çıkmaza girdiği zamanlarda çok acılı ve katlanılması zor bir hal alabilir. Bu, genellikle görünüşte “küçük” ancak hassas konular sürekli olarak göz ardı edildiğinde veya tamamen yokmuş gibi davranılmaya başlandığında ortaya çıkar. Böylece eşlerden birini duygusal açıdan memnun olmayan, cinsel olarak tatminkar olmayan ya da evliliğin sınırları içinde tamamıyla mutsuz biri haline dönüştürür.

Bu durum sonunda sevgi açlığına, evlilik stresi ve gerginliklerine ile sabırsızlığa neden olur ve sonuç olarak evliliği kurtarmak için bir adım atılmadığı sürece zaman geçtikçe ayrılıkla sonlanabilir. Yine de, çıkmaza girmeye başlamış bir evliliği kurtarmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Aşağıda, evliliğinizin ışıltı ve heyecanını tekrar kazanmasına yardımcı olacak yöntemlerden bazıları bulunmakta:

Evliliğinizin İyileşmesi ve Başarılı Olması İçin Kendinizi Ne Pahasına Olursa Olsun Adayın

Evliliğinizi kurtarmayı başarabilmek için yapılması gerekenlere yeterli zamanı ve enerjiyi ayırmaya kararlı olmalısınız. Tutarlı kararlılığınız, eşinizin davranışlarınıza açıkça kayıtsız durma durumunda bile devam edebilmenizi sağlayacaktır.

Eşinizin Huylarını Değiştirmek için Doğrudan Girişimlerde Bulunmaktan Vazgeçin

Eşinizin hayatında değiştirmek istediğiniz bazı huyları olduğunu biliyorum. Bununla birlikte, sürekli şikâyet ederek ona doğrudan doğruya yaklaşmanız, sizi “aşırı kontrolcü” imajına büründürebilir. – Çok dırdır etmeyen biri olsanız dahi, bu durum eşinizi “sizden çok uzaklaşmak” isteyebileceği bir ruh haline sokabilir.

Aşkta Yanıt Vererek Çözüm Üretin

Karşı tarafın kabul, sevgi veya saygı göstermeye hiç isteği olmadığı durumlarda, ona sevgiyle karşılık vermek zor olabilir. Bununla birlikte, nefret nefreti çeker, dolayısıyla mevcut eğilimi değiştirmek ve evliliği kurtarmak için sevgiyi kullanmalısınız. Sevgiyi motive eden bir hareketi başlatmak için “değişim” yapmak sizin için daha kolay – Sevgiyi motive eden sözler söylemelisiniz ve bir zamanlar aşık olduğunuzda yaptığınız gibi sevgi ve saygıyı cesur bir şekilde göstermelisiniz.

Kişisel Sırdaş ve Danışmanlar Konusunda Seçici Olun

Tüm arkadaşlarınız evliliğinizi kurtarmak konusunda size tavsiye vermek isteyeceklerdir. Ancak, bir zamanlar mutlu olduğunuz evliliğinizi kurtarmak isterseniz, boşanma avukatından veya sorunlu evliliğe sahip olanlardan tavsiye almak istemezsiniz. Evliliğinizi kurtarmak için kimi dinleyeceğinize iyi karar verin, böylece çabalarınız boşa gitmemiş olur.

Kendinize Karşı Acımasızca Dürüst Olun

Eşinizin günahlarına odaklanmış olduğunuzdan, evliliğinizin bu duruma gelmesine nasıl katkıda bulunmuş olduğunuzun farkında olmayabilirsiniz. Bu yüzden, evliliğinizi kurtarmak için nerede neyi yanlış yaptığınızı, nerede fazla tepki gösterdiğinizi ya da nerede ilgi göstermeniz gerekirken tepkisiz kaldığınızı düşünmeniz gerekmekte. Hatalarınızı dürüstçe kabul ettiğinizde, gidişatı tersine çevirip evliliğinizi kurtarma yolunda bir adım atmış olacaksınız

Faydalı Kaynaklara Ulaşın

Zig Ziglar bir keresinde “çılgınlığın tanımlarından biri, bir erkeğin aynı şeyi tekrar tekrar yapması ama yine de farklı bir sonuç beklemesidir …” demişti. Evliliğinizdeki sevgiyi ve tutkulu ilgiyi tekrar inşa etmek  ve yeniden yaşamanıza yardımcı olmak için yetkili bir danışmana başvurmalı veya kaynak materyaller bularak onları okumalısınız.

Share Button