Evlilik Sorunları için Yardım – Sorunun Ne Olduğunu Anlayarak Çözüme Ulaşabilirsiniz

 

Evlilik sorunlarıyla ilgili yardım birçok farklı şekilde bulunabilir. Ancak yardım aramadan önce sorunun ne olduğunu anlamalısınız. Başkalarının evliliklerindeki sorunlar için buldukları cevaplardan yardım almaya çalışmanız işinize yaramayacaktır, aksine durumu daha da kötü bir hale sokacaktır. Aşağıda evliliğiniz hakkındaki sorunları anlayabilmeniz ve bu sorunları düzeltmeniz için bazı ipuçları var.

Evli bir çift evliliklerinin çıkmazda olduğunun farkına vardıklarında çoğu zaman aslında sorun bir süredir arka planda gittikçe kötüye gitmektedir. Sorunlar bir gecede ortaya çıkmaz, ama çoğu zaman böyleymiş gibi görünür. Evliliğinizde geçmiş günlere bakın. Evliliğiniz zarar görmeye başlamadan önce neler olduğu hakkında düşünün. Çoğu zaman sorunu görürüz, ancak sorunla yüzleşmekten korktuğumuz için yüzümüzü diğer tarafa çeviririz ya da eğer sorunu görmezden gelmeye devam edersek kendiliğinden ortadan kalkacağını düşünürüz.

Sorunun ne olduğunu bulduğunuzda eşinizle bu konu hakkında konuşun. Sizinle hemfikir olabilirler ya da sorunun başka bir şeyde olduğunu düşünebilirler. Eğer durum bundan ibaretse, ikiniz de sorunlarınızı çözmek için farklı çözümler üretebilirsiniz.

Sizin sorunu çözme yönteminiz büyük olasılıkla eşinizinkinden daha farklı olacaktır. Bu evliliğin iyi yanlarından biridir; iki farklı insan, iki farklı düşünce yapısı. Biraz kendi fikirlerinizden, biraz da eşinizin fikirlerinden deneyin. Eğer her iki fikir de tek başına işe yaramıyorsa, fikirlerinizi birleştirin. Evlilik vermek ve almaktan ibarettir, bu yüzden ikiniz de biraz taviz vermeye hazır olun.

Her evlilik farklıdır. Evlilik sorunları ile ilgili yardım bir standarda bağlı kalarak verilemez. Düzeltmek istediğiniz sorunun tam olarak ne olduğunun anlaşılması gerekir ve ardından da sizin ve eşinizin üzerinde anlaştığı çözüm yolu uygulanmalıdır. Büyük ihtimalle evliliğinizde birden fazla sorun bulunmakta, tüm sorunlara toplu bir çözüm üretmeye çalışmak yerine her defasında bir soruna odaklanın.

Evliliğinizden ne beklediğiniz üzerine düşünün. Eşinize ne istediğini sorun. Büyük ihtimalle iki farklı cevaba ulaşacaksınız, ama bu iyi bir şey. Bu iki cevabı birleştirmek için bir yol bulun. Evlilikler çiftler sorunlarının ne olduğunu görüp bunu çözmeyi başardıklarında daha da güçlenir. Sorun ortadaysa, çözümü de ortadadır. Çözüme ulaşmak için birbirinize bakın.

Evlilik sorunlarınız hakkında yardım arayışındaysanız, bu sorunları çözmek için bir çok yöntem bulabilirsiniz.

Sadece kısa bir süre sonra nerede olacağınızı hayal edin. Tekrar mutlu bir evliliğin içinde olacaksınız.

Share Button