Zehirli İlişkiler ve Kadınların Onlara Bağımlı Olmasının 10 Nedeni

Kadınlar, genel olarak, yaşadıkları ilişkilerle gelişirler – ve bir kadın ruhunun can damarı ilişkisidir. Bu nedenle başarı olarak 100 puan alamayan her ilişkinin zaman zaman yüzeysel bir hale gelmesi kaçınılmazdır. Ancak, bazı kadınlar neden zehirli ilişkiler bağımlısı oluyorlar? Zehirli İlişkiler Geçmişte Olanları Hatırlama Günü’nde kendilerini bulan kadınların ortak davranışları veya özellikleri var mı?

Sağlıklı bir ilişki, iki insan arasındaki bağ kurma hissi ve karşılıklı yarar sağlayan değişim aracıdır. Bununla birlikte, değişim fiziksel olarak ya da duygusal olarak sürekli zararlı olduğunda, sonuç olarak diğerlerinin yaşamlarını etkileyebilecek toksik bir ilişki haline gelir. Tartışma ya da kavga mekanizması bazı ilişkilerin dinamiklerini açıklayabilir

Bazı kadınların olağanüstü yüksek ağrı eşiğine sahip olduklarını ve bu durumun onları sağlıksız ortamlarda daha uzun süre tuttuğunu ve ayrıca sağlıksız ilişkilere geri döndürdüğünü gözlemledim.

Aşağıda, kadınların Zehirli İlişkilere bağımlı hale geldiğini gözlemlediğim 10 ortak nedeni sıraladım:

1. Tehlike ve Heyecan Bağımlılığı: Adrenalin atışlarının, maceralarının ve dramalarının düzenli olarak düzeltilmesine ihtiyaç duyan ve sürekli heyecan arayan bir kadın, bağımlılığını beslemek için sağlıklı olmayan bireyler ile ilişkiler peşinde koşacaktır.
2. Yalnız Kalma Korkusu: Yalnız kalmaktan korkan her kadın, şeytanla yüzleşmek zorunda kalabileceği kendi başına kalmaktan çok dikkatini dağıtmak ve “güvenlik” ihtiyacını gidermek için zehirli bir ilişki içinde kalmayı tercih edecektir.
3. Duygu Bağımlılığı: Sanatla ya da müzikle oldukça yoğun şekilde ilgilenen kadınlar, duygusal olarak “hayatta kalma” ya da “canlılık hissettirme” aracı olarak zayıf ilişkilerin duygusal iniş ve çıkışlarına bağımlı hale gelecektir.
4. Seks Bağımlılığı: Bağımlı kişiliklere sahip kadınlar, sıklıkla cinsel ilişki kurma fırsatını kısıtlayan ya da tamamen kesen ilişkileri geride bırakarak, cinsel dürtülerini beslemek için bir araç olarak kullanacakları zayıf bir ilişki içerisinde kalmaya yatkındır.
5. Özgüven Sorunları: Eğer bir kadın güçlü ve sağlıklı bir benlik duygusuna sahip değilse veya iyi bir ilişkiyi hak etmediğini düşünüyorsa sağlıksız ve dolaysız ilişkilerle mutlu olma ihtimali daha yüksektir.
6. İmkanlar ve Güç: Maddi ve fiziksel olarak kendilerini destekleme imkanına sahip olduklarını hissetmeyen kadınlar, kendisine – her ne pahasına olursa olsun – sahte bir güvenlik aracı olabilecek biriyle kalmaya razı olabilir.
7. “Onu düzeltebilirim”: Dünya, “Kötü Çocuk” olan partnerlerini zaman ve Rahibe Teresa’nın sabrıyla yeteri kadar sevgi kullanılarak değiştirebileceğini düşünen fedakâr kadınlarla doludur.
8. Tarih Tekerrürden İbarettir: Bir kadının gelişme yıllarında işlevsiz ilişkilerle yaşamış olması, ona toksik bir ilişkinin özelliklerinin NORMAL olduğunu ve dolayısıyla ilişkiye devam etmesinde bir sakınca bulunmadığını hissettirebilir.
9. Hipnoz Teknikleri: Güçlü sezgili erkeklerin korunan sırrının açığa çıkmasıyla, kadınları artık hakim olmak ve manipüle etmek istedikleri vicdansız erkekler için baştan çıkarıcı hipnoz tekniklerini artık kullanılabilir.
10. Medya Programlama: Küçük ve büyük kızlar, “Kötü Çocuk” imgesinin heyecanı ve romantizmiyle ilgili medya görüntüleri ve mesajlarıyla sürekli bombardımana tutulur.

Eğer bir kadının önceki 9 maddeden herhangi birine eğilimi varsa, medya programlaması onun “erkeğiyle kalmak” kararını daha da ileri götürecektir. Nihayetinde, Kötü Çocuklar’a olan bağımlılıklarından kurtulmak ya da kötü ilişkilerin döngüsünü kırmak isteyen kadınların kendileri ile dürüst olmaları ve hayatlarında gerçekten ne istediklerini ve ne istemediklerini anlamaları gerekir.

Share Button